• 4622

Komunikat VII Podsumowanie ćwiczeń

Ćwiczenie „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „ATAK” zostało przeprowadzone od godziny 8.00 dnia 01.12.2022 r. do godziny 15.00 dnia 02.12.2022 r.  Miejscem przeprowadzenia ćwiczenia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica w Wieruszowie oraz Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Wieruszowie.

• 4639

Jubileusz Pożycia Małżeńskiego w Bolesławcu

W czwartek 8 grudnia 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bolesławcu odbył się Jubileusz Pożycia Małżeńskiego. Wręczono medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

• 4636

Wystawa prac konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”

W piątek 9 grudnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie otwarta została wystawa prac konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”.

• 4637

"Akademia Liderów Województwa Łódzkiego"

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”, który realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

• 4638

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2023r.

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Wieruszowskiego otwartym konkursem ofert na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe w 2023r. zapraszamy do wskazania przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn.zm.), przedstawicieli do pracy w komisji konkursowej.

• 4635

Rządowy Program Odbudowy Zabytków

W czwartek 8 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, odbyło się spotkanie dotyczące Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

• 4634

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Poznaj pracę strażaka”

W środę 7 grudnia 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Poznaj pracę strażaka”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wieruszowskiego.

• 4632

Porozumienie o współpracy

We wtorek 06.12.2022 r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Wieruszowie oraz Przedszkolem Nr 1 im. K. Bezena w Wieruszowie.