• 4586

Protokół z konsultacji projektu uchwały w sprawie uchwalenia "Wieloletniego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na lata 2023-2025"

• 4584

Rocznica Święta Niepodległości

W miniony piątek świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W całym kraju organizowano różnorodne przedsięwzięcia poświęcone wydarzeniom sprzed lat. Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbywały się również w Powiecie Wieruszowskim.

• 4583

XII NIEPODLEGŁOŚCIOWY MARATON MTB WIERUSZÓW 2022

11 listopada 2022 roku. Przepiękny dzień na radosne świętowanie Dnia Niepodległości, wspaniały dzień na kolejne, bo już 12 ściganie w Wieruszowie. Po dwóch latach przerwy wróciły rowery na ścieżki maratonu w Wieruszowie i lasach Pieczysk , Grześki, Klatki, Przywór i Czastar.

• 4582

„Myślę, Rozumiem, Mam zdanie”

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Wieruszowie oraz Gmina Wieruszów

• 4577

Charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości

W dniach 11-13.11.2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja.

• 4581

Rodacy!

11 listopada obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wielu latach niewoli Polska zaistniała ponownie na mapie Europy kosztem wielu powstańczych zrywów i walk niepodległościowych. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o historycznych dokonaniach Naszych przodków ale równocześnie radośnie świętujmy ten szczególny listopadowy dzień, który przed 104 laty dał nam wolność i niepodległość. Cieszmy się dzisiaj pełnią demokracji i wolności obywatelskich budując w narodowej zgodzie wielkość Naszej Ojczyzny - Polski.

Starosta Wieruszowski Stefan Pietras

• 4579

Koncert patriotyczny „Niepodległość Polski z bliska”

Koncert patriotyczny „Niepodległość Polski z bliska” pod dyrekcją Sebastiana Sikory

• 4578

Platforma Usług Elektronicznych (PUE)

do 30 grudnia 2022 r. jako płatnik składek mają Państwo obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)  ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.