• 4619

Komunikat IV (Ćwiczenia)

W dniu dzisiejszym 02.12.2022 r., nastąpi ciąg dalszy ćwiczenia pod kryptonimem „ATAK” odbędzie się ewakuacja Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie. Osoby przebywające w tym czasie w urzędzie prosimy o podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez służby porządkowe. Ćwiczenie ma charakter praktyczny za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy. Prosimy jednak osoby, które z przyczyn obiektywnych znajdą się w strefie ćwiczenia o dostosowanie swojego zachowania do sytuacji.

• 4626

Kalendarze na rok 2023

Informujemy, że dostępne są do nabycia, darmowe, powiatowe kalendarze na rok 2023. Kalendarze są dostępne do odebrania w pokoju 77 w godz. 7.30-15.30 do dnia 16 grudnia 2022 r. lub  do wyczerpania zapasów.

• 4624

Konkurs na najpiękniejszą choinkę oraz na najpiękniejszą bombkę lub ozdobę choinkową

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą choinkę oraz na najpiękniejszą bombkę lub ozdobę choinkową

• 4618

Komunikat III (Ćwiczenia)

Zakończyło się ćwiczenie antyterrorystyczne w Szkole Ponadpodstawowej w Wieruszowie. W ramach ćwiczenia zdefiniowano najważniejsze zagrożenia mogące wystąpić w  na terenie powiatu wieruszowskiego. Pokazano praktycznie sposoby reagowania na te zagrożenia. W ćwiczeniu brali udział wójtowie, pracownicy merytoryczni jst odpowiedzialni za oświatę i bezpieczeństwo, kierownicy placówek oświatowych, policjanci oraz inne zainteresowane osoby. Łącznie ok. 110 osób. Został zakończony dzisiaj I etap ćwiczenia. Ćwiczenie będzie kontynuowane w dniu jutrzejszym.

• 4616

Komunikat I

Na trenie miasta Wieruszowa w dniu dzisiejszym o godzinie 8.00 rozpoczęło się ćwiczenie obronne, w ramach którego zostaną zdefiniowane zagrożenia pozamilitarne mogące wystąpić w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych. Prosimy mieszkańców o uwagę w trakcie trwania ćwiczenia i w miarę możliwości dostosowanie się do wydawanych komunikatów. Podkreślam, że są to ćwiczenia.

• 4623

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku.

• 4617

Komunikat II (Ćwiczenia)

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im St. Staszica w Wieruszowie odbywa się szkolenie antyterrorystyczne dotyczące sytuacji powstawania zagrożeń oraz racjonalnego przeciwdziałania tym zagrożeniom. Ćwiczenie obronne przeprowadza samorząd powiatowy oraz samorządy gminne.

• 4613

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Uchwała nr 520/2022 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dn. 29.11.2022 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert