Mikołajki w Rodzinnych Domach Dziecka

W poniedziałek 5 grudnia 2022 r. Starosta Wieruszowski Stefan Pietras odwiedził Rodzinne Domy Dziecka w Lubczynie, Sokolnikach i Czastarach.

Projekt współpracy Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych 2022

„Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania informuje, że w ramach projektu współpracy realizowanego razem z Lokalną Grupą Działania „Długosz Królewski” został przygotowany film promocyjno-informacyjny.

XV Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2022

Już za kilkunaści dni ruszy kolejna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2022! Wydarzenie organizowane przez Województwo Łódzkie odbędzie się  w dn. 14-16 grudnia br. w hotelu VH Andel’s Łódź, ul. Ogrodowa 17. W tym roku w formule hybrydowej, łączącej tradycyjne obrady z transmisją online

VI Forum Sportowe Województwa Łódzkiego

VI FORUM SPORTOWE odbędzie się 10 grudnia 2022 roku, w formule stacjonarnej, w godzinach 12:00 – 16.00, w Centrum Opus, ul. Narutowicza 8/10 w Łodzi.

XI Impreza Integracyjna

W szkole podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 1 grudnia 2022 roku odbyła się XI Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczyć każdy może”.

Komunikat VI (Ćwiczenia)

O godz. 15.00 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „ATAK”. Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia.

Komunikat V (Ćwiczenia)

W dniu 2 grudnia 2022 r. Starosta Wieruszowski w porozumieniu z Burmistrzem Wieruszowa z powodu podejrzenia podłożenia ładunku wybuchowego ogłosili ewakuację budynku urzędu. O godz. 9:00 została powiadomiona Policja o  niezidentyfikowanej paczce w piwnicy urzędu. Wszyscy pracownicy i interesanci zostali wyprowadzeni z budynku urzędu na miejsce zbiórki.

LII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 29 listopada 2022 roku odbyła się LII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni podjęli 11 uchwał