Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

 • pomoc prawna

 • bip1

 • Rada Powiatu Wieruszowskiego

 • epuap

Aktualności

RSS
 • 4506

  Otwarcie pracowni komputerowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

  29 sierpnia br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie odbyło się uroczyste otwarcie pracowni komputerowej dla kierunku Technik informatyk. Powstanie pracowni było możliwe dzięki darczyńcom ‒ firmy i zakłady pracy, z którymi szkoła współpracuje, a także organowi prowadzącemu jakim jest Powiat Wieruszowski.

 • 4505

  Webinarium pn. „REACT – EU - wsparcie dla przedsiębiorstw z łódzkiego”

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym w formie online pn. „REACT – EU - wsparcie dla przedsiębiorstw z łódzkiego”.

 • 4504

  Kolejny sukces mieszkańców powiatu wieruszowskiego - Puchar Świata Nordic Walking 2022 w Bełchatowie

  26 i 27 sierpnia w Bełchatowie odbył się drugi etap Pucharu Świata Nordic Walking 2022, w którym startowali zawodnicy z różnych stron świata. Na starcie stanęło blisko 400  zawodników, zarówno zawodowców jak  i  amatorów, z czterech krajów: Polski, Ukrainy, Słowacji i Niemiec. Swoich reprezentantów miał również Powiat Wieruszowski. Członkowie grupy Nordic-Walking Turbo-Kije Pan Wacław Żbikowski w kategorii M70 zdobył 3 miejsce, a Pan Tadeusz Kasprzak 2 miejsce w kategorii M60 niepełnosprawni. Gratulujemy sukcesów!!

 • 4503

  Maraton MTB Orła Bielika - Spóle w gminie Galewice

  W Spólu w gminie Galewice 28 sierpnia odbył się Maratonie MTB Orła Bielika, który finansowo wsparł  Powiat Wieruszowski w ramach kalendarza przedsięwzięć sportowych Powiatu Wieruszowskiego na rok 2022. Uczestnicy maratonu mieli do przejechania w zależności od kategorii wiekowej ok. 15 km i 40 km. Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczał min. Starosta Wieruszowski Stefan Pietras.

 • 4502

  Rozmawiali o finansowych skutkach ustawy dla szpitali powiatowych

  23 sierpnia Starosta Wieruszowski uczestniczył w ogólnopolskim spotkaniu Prezydentów, Starostów i Członków Zarządu Powiatu odpowiedzialnych za ochronę zdrowia oraz Dyrektorów i Prezesów Szpitali.

 • 4501

  Zaproszenie na Powiatową uroczystość patriotyczną w 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  Samorząd Powiatu Wieruszowskiego serdecznie zaprasza na powiatową uroczystość patriotyczną w 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2022 roku o godzinie 1200 przed obeliskiem na polach Krajańskich.

 • 4495

  Główny Inspektor Transportu Drogowego zaprasza na szkolenie z KREPTD

  Główny Inspektor Transportu Drogowego zaprasza przewoźników drogowych i osoby zarządzające transportem do udziału w szkoleniu z zakresu pozyskiwania swoich danych z rejestru KREPTD. Temat szkolenia: „Ogólne informacje o KREPTD oraz praktyczne ich pozyskiwanie przez przewoźników oraz zarządzających transportem”

 • 4496

  Dożynki Diecezjalno-Wojewódzko-Powiatowo-Miejskie w Radomsku

  W niedzielę 21 sierpnia 2022 roku Radomsko było miejscem regionalnego święta plonów. Na zaproszenie organizatorów, Powiat Wieruszowski na dożynkach reprezentował Starosta Wieruszowski – Stefan Pietras.

  Tradycyjnie po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej rozpoczęła się część obrzędowa, w trakcie której politycy i samorządowcy podziękowali rolnikom za ich całoroczny trud i ciężką pracę, dzięki której na polskich stołach nie brakuje chleba.

  Na uczestników dożynek czekały stoiska kół gospodyń wiejskich ze smakowitymi daniami i wypiekami, a także wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów

Script logo StudioStrona.pl