Dożynki Diecezjalno-Wojewódzko-Powiatowo-Miejskie w Radomsku

W niedzielę 21 sierpnia 2022 roku Radomsko było miejscem regionalnego święta plonów. Na zaproszenie organizatorów, Powiat Wieruszowski na dożynkach reprezentował Starosta Wieruszowski – Stefan Pietras.

Tradycyjnie po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej rozpoczęła się część obrzędowa, w trakcie której politycy i samorządowcy podziękowali rolnikom za ich całoroczny trud i ciężką pracę, dzięki której na polskich stołach nie brakuje chleba.

Na uczestników dożynek czekały stoiska kół gospodyń wiejskich ze smakowitymi daniami i wypiekami, a także wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów