• 4475

Turniej Siatkówki Plażowej w Lubczynie

W dniu 24 lipca 2022 r. odbył się po raz dziewiąty Turniej Siatkówki Plażowej.

• 4472

Rozporządzenie Nr 4/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu z dnia 20.07.2022 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu wieruszowskiego

• 4473

Informacja o przystąpieniu Powiatu do programów PFRON

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego w dniu 20 lipca 2022r. wyraził gotowość realizacji programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta oraz Dostępne Mieszkanie oraz złożył wniosek o przyznanie środków PFRON na realizację obu programów.

• 4471

Zawiadomienie o wydaniu decyzji

Na podstawie art. 11f  ust. 3 i ust. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz.U.2020.1363 ze zm.), zawiadamia się, że w dniu 18.07.2022r. r. na wniosek Wójta Gminy Sokolniki, 98-420 Sokolniki ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1 wydana została decyzja Starosty Wieruszowskiego nr 1/2022 zezwolenia na realizację inwestycji drogowej obejmującej „rozbudowę drogi gminnej nr 118207E w miejscowości Zdzierczyzna”

• 4470

Powiat Wieruszowski zawarł umowę na dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Łodzi w formie pożyczki w wysokości 450.000 zł na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu mechanicznego do właściwego utrzymania zieleni w pasie drogowym dróg powiatowych”.

• 4467

„VII Czastarska Piątka”

Towarzystwo Przyjaciół Czastar zaprasza serdecznie wszystkich na siódmą edycję biegów ulicznych w Czastarach „VII Czastarska Piątka”. Zawody odbędą się w sobotę 6 sierpnia 2022 roku w Czastarach w trakcie dwudniowego festynu z okazji „ XXX Dni Czastar 06-07 sierpnia 2022”.
  • 4468

Dożynkowy konkurs „Łódzkie smakuje”!

Ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Łódzkie smakuje”, który zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Radomsku w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.

• 4469

Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego

Podczas tegorocznych Dożynek Województwa Łódzkiego odbędzie się Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego.