Rozmawiali o finansowych skutkach ustawy dla szpitali powiatowych

23 sierpnia Starosta Wieruszowski uczestniczył  w ogólnopolskim spotkaniu Prezydentów, Starostów i Członków Zarządu Powiatu odpowiedzialnych za ochronę zdrowia oraz Dyrektorów i Prezesów Szpitali.

Organizatorami Konferencji był Związek Powiatów Polskich, Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych oraz Urząd Miasta St. Warszawy. Konferencja, w której wzięło udział ponad 350 osób, poświęcona była  omówieniu skutków finansowych dla szpitali, wynikających z uchwalonej przez Sejm RP Ustawy z dnia 26 maja 2022 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw. W ślad za decyzją Sejmu RP nie zostały zabezpieczone jednak w odpowiedniej wysokości środki finansowe na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia.

Więcej na temat spotkania można przeczytać na: https://www.zpp.pl/artykul/2657-o-finansowych-skutkach-ustawy-dla-szpitali-powiatowych-informacja-i-prezentacje-z-konferencji