• 1753

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika na Gali Szkoły Dialogu

8 marca delegacja Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika uczestniczyła w kolejnej Gali Szkoły Dialogu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Było to podsumowanie kolejnej edycji działań na rzecz tolerancji i dialogu polsko-żydowskiego. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu, LO znów zostało zauważone i wyróżnione za kontynuowanie działań. Część artystyczną Gali uświetniła nasza uczennica Oliwia Opacka, wykonując - na tle filmu z wieruszowskiego kirkutu - piosenkę "Modlitwa o wschodzie słońca".

• 1744

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe

W dniu 05.03.2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64-polowe. Do zawodów przystąpiło 28 zawodników w 5 kategoriach.

• fot. Eugeniusz Tomaszek

Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze OSP Wieruszów

6 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieruszowa. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z pięcioletniej działalności jednostki. Wybrano również nowego prezesa oraz zarząd. Jednostką będzie kierował od tej pory Jan Kacała.

• 1742

W dniu 4 marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Podczas obrad w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi zostało przedstawione sprawozdanie finansowe i merytoryczne z działalności organizacji za 2015 r. oraz jej plan finansowy i merytoryczny na 2016 r.

• Zdjęcie: www.wieruszow.pl

Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’

1 marca br. obchodzono w Wieruszowie Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Obchody zostały zorganizowane przez burmistrza Wieruszowa oraz starostę wieruszowskiego. W uroczystościach uczestniczył wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś. W ramach obchodów przygotowano tematyczną wystawę, złożono kwiaty na grobach członków Konspiracyjnego Wojska Polskiego, a także wyświetlono  film o rotmistrzu Pileckim.

• 1735

Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniu 29 lutego br. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Obradom przewodniczył prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn. Gościem spotkania był Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

• 1733

Człowiek Roku 2015 Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 lutego br. odbyło się podsumowanie plebiscytu ,,Człowiek Roku 2015 Powiatu’’, organizowanego przez ,,Dziennik Łódzki’’. Kandydatami do tego tytułu były osoby, które mają pozytywny wpływ na życie w powiatach, miastach i gminach województwa łódzkiego.

• 1734

Agrecol na Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

W dniach 25-27 lutego br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się X edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Trzydniowe wydarzenie to największe targi ogrodnicze w Polsce, zrzeszające miłośników ogrodnictwa z całego kraju.