Człowiek Roku 2015 Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 lutego br. odbyło się podsumowanie plebiscytu ,,Człowiek Roku 2015 Powiatu’’, organizowanego przez ,,Dziennik Łódzki’’. Kandydatami do tego tytułu były osoby, które mają pozytywny wpływ na życie w powiatach, miastach i gminach województwa łódzkiego.

Tytuł ,,Człowieka Roku 2015 w Powiecie Wieruszowskim’’ otrzymał Marian Fita, prezes zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Zwycięzca plebiscytu ze spółdzielczością związany jest od 41 lat, w tym 34 lata z bankową. Jest laureatem wielu konkursów, a także zdobywcą prestiżowych nagród w dziedzinie bankowości i nie tylko.

Drugie miejsce w plebiscycie ,,Człowiek Roku Powiatu Wieruszowskiego’’ zajął Zenon Szacfajer, człowiek wielu talentów, pasjonat historii, wpisany do księgi „Zasłużonych dla Gminy i Miasta Wieruszów” w 2015 roku. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Ostrycharz, osoba propagująca tzw. Kłusaki Francuskie, wyścigi konne w zaprzęgach i pod siodłem, uczestnik zawodów międzynarodowych, zdobywca trzech pierwszych miejsc na pokazach międzynarodowych.

Na uroczystym podsumowaniu plebiscytu ,,Człowiek Roku 2015 Powiatu’’ obecny był starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który złożył zwycięzcom gratulacje.

Starosta wyraził tym samym uznanie wobec zasług Mariana Fity, zwycięzcy plebiscytu, podkreślając istotny wkład laureata w rozwój powiatu i aktywne działanie na rzecz mieszkańców naszego terenu.

Zdjęcia: www.dzienniklodzki.pl