• 1808

WARTOŚCIOWA LEKACJA WF!

PKN ORLEN ogłosił konkurs na WARTOŚCIOWĄ LEKCJĘ WF. Pomysły uczniów ze szkół podstawowych klas IV-VI, które uzyskają najlepsze oceny jury zostaną nagrodzone finansowo. W konkursie do zdobycia jest od 5 do 20 tysięcy złotych, dedykowanych na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy lub na remont boiska.

• 1806

Bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Przypominamy o prowadzeniu bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej, które przeprowadza zespół Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu.

• 1803

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz’’

14 maja br. odbędzie się kolejna edycja rajdu rowerowego bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich wielbicieli książek i rowerów. Celem projektu jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, integracja środowiska bibliotekarskiego, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

• 1802

Obchody Dnia Strażaka w Gminie Lututów

1 maja br. w miejscowości Łęki strażacy gminy Lututów obchodzili swoje święto. Uroczystość połączono z jubileuszem 50 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach.

W uroczystych obchodach brał udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw.

• 1801

Obchody Dnia Strażaka w Gminie Czastary

W dniu 1 maja br. gmina Czastary obchodziła w Krajance Gminny Dzień Strażaka, w których wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Obchody rozpoczęły się polową mszą św. odprawioną przed Domem Strażaka przez kapelana OSP Gminy Czastary ks. Jacka Kalferszta. Następnie, podczas uroczystości przyznano szczególnie zasłużonym strażakom wyróżnienia oraz odznaczenia. Święto Strażaków zakończyła defilada.

• 1800

Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Czastary

3 maja br. mieszkańcy Gminy Czastary uczcili uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się przybyciem delegacji pod Dąb Wolności w Czastarach. W intencji Ojczyzny odprawiono również uroczystą mszę św. Obchody święta przebiegały w asyście Orkiestry Dętej, chóru kameralnego „Con Grazia” oraz pocztów sztandarowych.

• 1798

Pożegnanie abiturientów w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie

29 kwietnia br. w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie im. Wincentego Baranowskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania tegorocznych abiturientów.

W uroczystym zakończeniu klas maturalnych wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Piotr Kowalczyk oraz Józef Suwara, którzy w imieniu organu prowadzącego wręczyli nagrody uczniom ze szczególnymi osiągnięciami.

• 1796

Pożegnanie abiturientów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

29 kwietnia 2016 roku w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych Abiturientów.

Podczas uroczystej akademii starosta wieruszowski Andrzej Szymanek wręczył nagrody dla uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce i zachowaniu.