Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika na Gali Szkoły Dialogu

8 marca delegacja Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika uczestniczyła w kolejnej Gali Szkoły Dialogu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Było to podsumowanie kolejnej edycji działań na rzecz tolerancji i dialogu polsko-żydowskiego. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu, LO znów zostało zauważone i wyróżnione za kontynuowanie działań. Część artystyczną Gali uświetniła nasza uczennica Oliwia Opacka, wykonując - na tle filmu z wieruszowskiego kirkutu - piosenkę "Modlitwa o wschodzie słońca".

Relację z Gali oraz wcześniejszy występ Oliwii można też obejrzeć na stronie internetowej: https://pl-pl.facebook.com/sladamiwieruszowskichzydow .