XII NIEPODLEGŁOŚCIOWY MARATON MTB WIERUSZÓW 2022

11 listopada 2022 roku. Przepiękny dzień na radosne świętowanie Dnia Niepodległości, wspaniały dzień na kolejne, bo już 12 ściganie w Wieruszowie.

Po dwóch latach przerwy wróciły rowery na ścieżki maratonu w Wieruszowie i lasach Pieczysk , Grześki, Klatki, Przywór i Czastar.  Na starcie zawodów stanęło w sumie 156 zawodniczek i zawodników, w tym 22 na dystansie dziecięcym. Wszyscy ukończyli wyścig.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim startującym, za to że chcieliście do nas przyjechać i razem z nami spędzić ten szczególny dzień.

Po raz pierwszy w ramach wyścigu rozegrana została rywalizacja LZS (Ludowe Zespoły Sportowe) w której wzięło udział 18 zawodników (7 kobiet  i 11 mężczyzn). W tej rywalizacji triumfowali wśród kobiet na dystansie MINI Aleksandra Szukała WKK WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM a na MEGA Magdalena Zawierta WKK  WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM. Wśród mężczyzn najlepsi byli na MINI Sławomir Graca LKS PASJONAT DANKOWICE  a na dystansie MEGA Stanisław Nowak WKK WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM.

OSP Pieczyska tradycyjnie już ufundowali i wręczyli wyróżnienia dla najstarszego i najmłodszego zawodnika maratonu.

Pełne wyniki zawodów: https://live.ultimasport.pl/1013/

Aby zawody mogły się odbyć potrzebna jest praca zespołowa wielu ludzi i instytucji . Nie inaczej było i w tym przypadku. Od stycznia tego roku nad organizacją maratonu pracował zarząd wieruszowskiego klubu kolarskiego. Szczególne podziękowania za pomoc fizyczną i merytoryczną składamy na ręce Andrzeja Łaciny oraz Pawła Małysa (MEBLINE NIWISKA) , którzy od początku roku pracowali z zarządem nad tym aby wszystko się udało.

Dziękujemy współorganizatorom i sponsorom, za to że znaleźli czas i środki na to aby zawody tej rangi mogły się odbyć w Wieruszowie:  Gmina Wieruszów, GOSiT Wieruszów, Powiat Wieruszowski, Wieruszowski Dom Kultury, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, MEBLINE.pl - nowoczesne meble, CIARKOWSKI OPONY Wieruszów, Imedia Agd Rtv Mariusz Zawada, MARKBIKE Marek Kuca sklep rowerowy Wieruszów, WOJTEX fabryka materacy, DELIKAT sklep spożywczy.

Nad  bezpieczeństwem na trasie i w miasteczku zawodów czuwali członkowie naszego klubu i rodziców młodzieży oraz sympatycy naszego klubu (wolontariusze), którzy stanęli na trasie aby zapewnić bezkolizyjny przejazd. Nad bezpiecznym przejazdem czuwali również policjanci z komendy rejonowej w Wieruszowie, druhowie z OSP Chobanin, OSP Pieczyska, OSP Wieruszów. Zabezpieczenie medyczne zapewnili : na quadzie Piotrek D Rex , karetka z OSP Wieruszów, ratownik Mariusz Małys oraz ratownicy na trasie z OSP Pieczyska. Wszystkim służbom bardzo dziękujemy, zdajemy sobie sprawę że bez Was by się nie udało.

Podziękowania dla koła gospodyń wiejskich z Pieczysk za pyszny posiłek i zapewnienie gorącej kawy i herbaty.

Dziękujemy również portalowi tugazeta.pl i radio SUD za patronat medialny i dziennikarską pracę.

Bardzo wielkie podziękowania dla wszystkich za ten wspólny biało czerwony dzień. Do zobaczenia.

Zarząd WKK WIERUSZÓW

Z kolarskim Pozdrowieniem