IX Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

8 czerwca br. w Wieruszowskim Domu Kultury w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego IX Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki. Festiwal został zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie.

Noc Bibliotek i powrót do przeszłości

W dniu 4 czerwca o godz. 18.00 przenosimy się w cudowne lata 70-te. Na tę jedną wyjątkową noc biblioteka zmienia wystrój: znikają komputery i sprzęt nagłaśniający a pojawi się maszyna do pisania, adapter oraz wiele innych gadżetów charakterystycznych dla tamtych czasów. Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną " Z kart kroniki powiatu wieruszowskiego, lata 60-70-te"

Szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy

We wtorek 24 maja 2016r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy.

XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 maja br. odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas obrad Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz absolutorium dla zarządu powiatu, ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wieruszowskiego oraz wyłączenia określonych szkół z zespołów i likwidacji poszczególnych szkół powiatu wieruszowskiego.

Zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego

W niedzielę  22 maja br. na stawie nr 5 w Mieleszynku odbyły się zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego. W sportowej rywalizacji oprócz zawodników powiatu wieruszowskiego, brali również udział wędkarze sąsiednich powiatów: kępińskiego, sycowskiego oraz ostrzeszowskiego.

• Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2016r.

Wizyta ukraińskiej delegacji w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

W dniu 17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie złożyła wizytę ukraińska delegacja, która przyjechała do Wieruszowa za zaproszenie Gminy Wieruszów.

Odwiedziny gości z Ukrainy odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich pn.: „Zwiększenie udziału mieszkańców w planowaniu strategicznym i planowaniu świadczenia usług publicznych w nowych połączonych gromadach na Ukrainie”, który jest współfinansowany ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.

Dzień Strażaka w Gminie Bolesławiec

W dniu 14 maja br. odbyło się w Bolesławcu powiatowo-gminne święto z okazja Dnia Strażaka, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek . Podczas uroczystości została otwarta nowo rozbudowana remiza OSP Bolesławiec.