• 1838

Konkursy na dotacje dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu dwóch konkursów na dotacje dla firm. W każdym będzie rozdysponowany miliard złotych. Przedmiotowe konkursy zostaną ogłoszone w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

• 1831

,,IV Uliczne Biegi Wierusza’’

Już po raz kolejny odbędą się Uliczne Biegi Wierusza. W tym roku będzie to już czwarta edycja. Impreza odbędzie się 12 i 13 czerwca br.

• 1836

Kodo-lato, Łódzkie 2016! Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne, jednodniowe warsztaty informatyczne

Oferta skierowana jest do uczniów gimnazjów z terenu Województwa Łódzkiego (klas 1-3) pragnących poznać podstawy programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji.

Warsztaty odbędą się w dniach 8-12 sierpnia 2016 r. w Centrum Edukacji Pozaszkolnej "Cyfrowanka" Tomasz Rakowski w Łodzi.

• 1832

Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Stowarzyszenie Wieruszowski Klub Kolarski złożyło ofertę o wsparcie realizacji zadania publicznego pn.VII Niepodległościowy maraton MTB Wieruszów 2016 .
    Oferta spełnia wymogi zawarte w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, aby zlecić realizację ww. zadania z pominięciem otwartego konkursu ofert.

• 1834

Noc Bibliotek – II ogólnopolska edycja

Noc Bibliotek została zorganizowana w Polsce po raz drugi. Akcja jest okazją, by w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób poznać bibliotekę. Była skierowana do czytelników w każdym wieku - od przedszkolaków do emerytów. Przed rokiem udział wzięło ponad 600 bibliotek z całej Polski. W tym roku liczba zgłoszonych bibliotek przekroczyła tysiąc

• 1830

Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca br. odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa, w której wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. W trakcie spotkania wypracowano wspólne stanowisko środowiska samorządowego w sprawie realizacji i finansowania zadań oświatowych przez samorządy, które przekazano  obecnej na obradach minister edukacji narodowej Annie Zalewskiej.

• 1833

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 już po raz 15 obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI, w które włączyła się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. W wydarzenie czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk, m.in. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Przedborów, Szpitala Powiatowego,  Wieruszowskiego Klubu Karate Kyokushin HUSARIA, bibliotek. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy.

• 1829

XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w odbywającym się w dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Podczas obrad zostały przedstawione sprawozdania z działalności Związku Powiatów Polskich w roku 2015 oraz wykonania budżetu ZPP za rok 2015. Podjęto także uchwały w sprawie przyjęcia budżetu ZPP na rok 2016 oraz założeń do programu działania Związku na rok 2016.