Konferencja dotycząca Centrum Usług Wspólnych

Z inicjatywy starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka w dniu 5 lutego br. w Wieruszowie odbyła się konferencja pn. ,,Centra Usług Wspólnych. Racjonalizacja kosztów działania w jednostkach samorządu terytorialnego’’. Patronat honorowy konferencji objął wojewoda łódzki Zbigniew Rau.
Konferencja została  zorganizowana przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, którego dyrektor Iwona Wieczorek  była obecna na konferencji. Prelegentami naukowymi byli przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego: dr Justyna Przywojska oraz dr Magdalena Kalisiak – Mędelska. W roli ekspertów wystąpili:  Marek Wójcik Zastępca Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie. oraz Barbara Dagmara Niziołek, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.
Marek Wójcik  poruszył kwestię tworzenia centrum usług wspólnych w polskiej administracji publicznej, wskazując tym samym na zalety wprowadzania tego rodzaju jednostek. Barbara Dagmara Niziołek  odniosła się do tworzenia organizacji wspólnej obsługi placówek oświatowych, podając jako przykład dobrej praktyki w tym zakresie  w powiecie tarnowskim.Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządów okolicznych powiatów  i gmin.W piątkowej konferencji ze strony Starostwa Powiatowego w Wieruszowie uczestniczyli Wicestarosta Mirosław Urbaś, Sekretarz  Powiatu Stefan Pietras oraz Skarbnik Jolanta Górka.W załączniku zamieszczono prezentację Marka Wójcika Zastępcy Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich pt.:,,Warto tworzyć samorządowe centra usług’’, która została wygłoszona na piątkowej konferencji.