Komunikat z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu dzisiejszym, w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie pod przewodnictwem Andrzeja Szymanka starosty wieruszowskiego, obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem wiodącym była sytuacja w powiecie wieruszowskim w związku z epidemią koronawirusa. Na czas publikacji niniejszego komunikatu w powiecie wieruszowskim nie zanotowano przypadków wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19. Wszystkie służby wykonują swoje zadania zgodnie z przypisanymi im kompetencjami w tym zakresie i zgodnie z zaleconymi procedurami. Zakres funkcjonowania placówek oświatowych Powiat Wieruszowski dostosuje stosownie do zaleceń Rządu RP.

Prosi się mieszkańców powiatu o dostosowanie się do zaleceń i instrukcji podawanych przez oficjalne publikacje strony administracji rządowej i samorządowej, a w szczególności na ile to tylko możliwe ograniczenie przemieszczania się (podróży), zachowania higieny osobistej.