Piknik zdrowotny w Galewicach

W niedzielę 16. sierpnia na boisku sportowym w Galewicach odbył się kolejny piknik zdrowotny. Zorganizowano pokazy i wspólne ćwiczenia zumby, naukę chodzenia z kijkami nordic walking pod okiem instruktora oraz gry i prozdrowotne zabawy z ciekawymi nagrodami.

Punkt medyczny w Czastarach

W sobotę 15. sierpnia w Święto Wojska Polskiego w Czastarach zorganizowano II Ognisko Patriotyczne. Podczas tej imprezy gościł już siódmy z serii dziesięciu projektowy punkt medyczny

Wspólny projekt przebudowy dróg lokalnych

W dniu 13. sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się kolejne spotkanie kontynuujące dalsze konsultacje, mające na celu tworzenie wspólnego projektu: ,,Włączenie terenów peryferyjnych Powiatu Wieruszowskiego i Powiatu Wieluńskiego do sieci transportowej TEN-T’’.

Bezpłatne badania ankietowe

W ramach kompleksowego programu zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego zostaną przeprowadzone bezpłatne badania ankietowe. Obecnie realizowane jest badanie pilotażowe na grupie 100 osób w celu zweryfikowania ankiet. Po pozytywnej ocenie badania pilotażowego ankieterzy rozpoczną pracę w terenie. Badania ankietowe wśród mieszkańców powiatu wieruszowskiego realizować będzie firma: ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o. o. z siedzibą w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej 5.

• Zaproszenie dla przedsiębiorców

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na bezpłatny cykl spotkań o charakterze konferencyjnym i warsztatowym. Spotkanie mają na celu pobudzenie postaw proinnowacyjnych wśród przedsiębiorców, w tym w szczególności przedstawicieli mikro, małych oraz średnich firm oraz wskazanie konkretnych korzyści płynących z wykorzystania innowacyjności oraz budowania gospodarki opartej na wiedzy oraz współpracy.

90-lecie straży w Kuźnicy Skakawskiej

W dniu 9. sierpnia obchodzono uroczystości związane z 90-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Skakawskiej. Historia powstania straży wiąże się z inicjatywą i zaangażowaniem grupy mieszkańców Kuźnicy Skakawskiej. Na uroczystych obchodach obecny był Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który wręczył odznaczenia zasłużonym strażakom.

25-lecie firmy Stagra Meble

1 sierpnia Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w obchodach 25. urodzin firmy Stagra Meble. Jest to duża, dynamicznie rozwijająca się firma i marka na rynku meblarskim oraz jedna z największych firm w powiecie wieruszowskim. Stagra Meble zatrudnia ponad 150 specjalistów i działa na wielu rynkach poza granicami kraju. Na uroczystym jubileuszu istnienia firmy, Starosta złożył gratulacje z okazji 25-lecia działalności oraz wręczył właścicielom Stagry Mable szczególne podziękowanie za aktywne propagowanie idei przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki, podpisane przez Starostę oraz Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Starosta życzył firmie dalszych sukcesów i równie silnej pozycji na rynku, jak dotychczas.

Piknik zdrowotny w Dzietrzkowicach

W sobotę 1 sierpnia odbył się kolejny piknik zdrowotny. Tym razem gościliśmy w Dzietrzkowicach