Wspólny projekt przebudowy dróg lokalnych

W dniu 13. sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się kolejne spotkanie kontynuujące dalsze konsultacje, mające na celu tworzenie wspólnego projektu: ,,Włączenie terenów peryferyjnych Powiatu Wieruszowskiego i Powiatu Wieluńskiego do sieci transportowej TEN-T’’. Jest to inicjatywa przebudowy dróg lokalnych powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego w ramach nowej perspektywy finansowania środków unijnych na lata 2014 – 2020. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz i wójtowie gmin z powiatu wieruszowskiego oraz Wicestarosta Wieluński Marek Kieler, Wójt Gminy Mokrsko Tomasz Kącki i Wójt Gminy Skomlin Grzegorz Maras z terenu powiatu wieluńskiego. Uczestnicy spotkanie ustalili, że Liderem działań na rzecz przygotowania i realizacji projektu budowy dróg powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego będzie Powiat Wieruszowski. Rezultatem spotkania było podpisanie listu intencyjnego, określającego kierunek dalszych działań.