• 1603

Kolejne spotkanie pod hasłem „Spotkania z przeszłością” w ramach programu „WSPÓŁORGANIZACJA PROGRAMÓW KULTURALNYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2015”

5 października 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolesławcu odbyło się kolejne spotkanie z uczniami i nauczycielami historii ze szkół podstawowych z Mieleszyna, Chróścina oraz uczniami klas III z Gimnazjum w Bolesławcu, dotyczące projektu „Spotkania z przeszłością”.Na spotkaniu realizatorzy projektu: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Klub Historyczno–Regionalny GLORIA VICTIS przedstawili główny cel projektu, którym jest budowa plenerowego muzeum, ukazującego życie w zaborze i zrywy wolnościowe w powiecie wieruszowskim. Przy okazji spotkania uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii, dotyczącej Powstania Styczniowego. Zostali również zaproszeni do wzięcia udziału w inscenizacjach historycznych, które będą podsumowaniem projektu. Inscenizacje historyczne odbędą się 7 i 8 listopada br. w Bolesławcu. W chwili obecnej trwają prace nad scenariuszem imprez.

• 1602

,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ – ciąg dalszy spotkań w szkołach

W ubiegłym tygodniu przedstawiciel Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie odwiedzili kolejne szkoły powiatu wieruszowskiego. Tym razem zasady bezpiecznego poruszania się po drodze poznały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mieleszynie, Szkoły Podstawowej w Bolesławcu im. Korpusu Ochrony Pogranicza, Szkoły Podstawowej w Chróścinie oraz Szkoły Podstawowej w Żdżarach.

W ramach akcji, pierwszoklasiści otrzymali opaski i naklejki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• 1600

Jan Juszczak Honorowym Obywatelem Gminy Sokolniki

W dniu 28 września br. podczas sesji Rady Gminy Sokolniki Jan Juszczak został mianowany pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Sokolniki. Zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane za szczególne zasługi Jana Juszczaka dla społeczności lokalnej. W uroczystej części sesji, podczas której wręczano honorowe obywatelstwo, uczestniczyli Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Jan Juszczak otrzymał od przedstawicieli Starostwa Powiatowego specjalne gratulacje oraz kwiaty.

• 1601

Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi

29 września Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek gościł na uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Obecność na spotkaniu była kontynuacją współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wieruszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Partnerstwo między jednostkami podkreśla znaczenie przedsiębiorczości i innowacyjności w procesie kształcenia i edukacji młodych osób.

• 1599

X Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

29 września br. odbyła się X Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwały w sprawie:

• ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie,
    • pozbawienia kategorii drogi powiatowej niektórych odcinków dróg w granicach administracyjnych Gminy Galewice,
    • utworzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • przyjęcia statutu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • udzielenia dotacji celowej,
    • zmian budżetu powiatu na 2015 rok,
    • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2020.
  • OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

• 1596

Z EKOLOGIĄ NA TY – III EDYCJA

Jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski corocznie, w ramach swoich możliwości finansowych realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży.

• 1595

Kolejne szkoły w akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie gościliśmy w kolejnych szkołach powiatu wieruszowskiego. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Galewicach, Szkole Podstawowej w Ostrówku, Szkole Podstawowej w Biadaszkach, Szkole Podstawowej w Niwiskach, Szkole Podstawowej w Wójcinie, Szkole Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach oraz Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach Podczas spotkań pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz otrzymali elementy odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.