Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie na Targach Edukacyjnych w Wieluniu

13 lutego 2014 r. Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie przedstawił ofertę na rok szkolny 2014/2015 na Targach Edukacyjnych w Wieluniu.

Gimnazjaliści okazywali zainteresowanie nauką w TECHNIKUM  Rolniczym,  Mechanizacji Rolnictwa, Architektury Krajobrazu, Ekonomicznymoraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej zarówno w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych jak i nauką w klasie wielozawodowej. Atutem nauki w technikum rolniczym, mechanizacji rolnictwai architektury krajobrazu jestmożliwość korzystania z kredytów unijnych (Młody Rolnik),darmowy kurs prawa jazdy na samochód i ciągnik oraz praktyki zagraniczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Mateusz Szewczyk – uczeń czwartej klasy Technikum Architektury Krajobrazu, którego rysowanie przyciągało wzrok nie tylko gimnazjalistów. Artyści są wśród nas – to hasło towarzyszące naszej szkole od wielu lat, w ramach którego uczniowie mogą uczyć się u nasza darmo między innymi gry na gitarze. Potwierdzeniem tego są uczniowie Ewelina Kłobut (IV TE) i Sebastian Witkowski (III TAK), którzy swoją grą umilali czas wszystkim odwiedzającym nasze stoisko pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego i historii oraz gry na gitarze Agnieszki Szewczyk.

Dla tych uczniów, którzy będą mieć kłopot z dojazdem na zajęcia oferujemy możliwość zakwaterowania przez cały okres nauki  w Szkolnym  Schronisku Młodzieżowym i wyżywienie w stołówce (na które przy niskich dochodach rodziny można otrzymać dofinansowanie z Gminnej Opieki Społecznej).

Informacji o szkole wszystkim zainteresowanym gimnazjalistom udzielali: Piotr Maniak (III TMR), Karol Jakóbczak, Bartosz Gidelski, Dawid Rybka, Adrian Leśnik, MaciejSzczukiecki (II TMR), MagdalenaSobiela (I TE), Agnieszka Kluba i Magdalena Owczarek (IV TAK). Nad całością czuwały Elżbieta Okolewska , Agnieszka Szewczyk i Bogusława Hoffman.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom dziękuję za pracę. Dziękuję również za pomoc nauczycielkom Irenie Urbaniak i Beacie Wyczałkowskiej.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszej szkoły.

Grażyna Boryczka

Dyrektor ZSR w Lututowie