XXVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

W dniu 30 kwietnia 2013r. Radni Powiatowi obradowali  na XXVIII sesji obecnej kadencji.  Podczas sesji radni przyjęli min. Sprawozdanie za 2012 rok z realizacji Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
na lata 2009-2015, Sprawozdanie za 2012 rok z realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2012-2014., Ocenę zasobów pomocy społecznej na rok 2012 dla Powiatu Wieruszowskiego, Sprawozdanie z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie w 2012r., Sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu Współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2012. Ponadto podjęto następujące uchwały w sprawie :
-zaciągnięcia długoterminowej pożyczki na sfinansowanie deficytu budżetowego w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa i rozbudowa  budynku biurowego oraz zamiana sposobu jego użytkowania na Zakład Aktywności Zawodowej wraz z jego termomodernizacją”;
-zaciągnięcia kredytu długoterminowego;
-zmian budżetu powiatu na 2013 rok;
-zmiany Uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2011-2020r.. Podjęte uchwały są ściśle ze sobą powiązane, a wynikają z pozytywnych efektów podjętych przez Zarządu Powiatu starań o środki finansowe na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej.   Zakład ten zostanie utworzony po zmodernizowaniu budynku przy ul. Marianów 7 w Wieruszowie. Rozpoczęcie robót modernizacyjnych powinno nastąpić w bieżącym roku.