XV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego

W dniu 28 stycznia br. odbyła się XV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Miała ona, z uwagi na obecność Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego, szczególny charakter.  Udział Marszałka na Sesji Rady Powiatu związany był w głównej mierze z kwestią integralności województwa łódzkiego w kontekście pojawiających się doniesień medialnych i wystąpieniami niektórych polityków o potrzebie utworzenia nowego województwa częstochowskiego , kosztem województwa łódzkiego (powiaty: wieruszowski, wieluński, pajęczański i radomszczański). Witold Stępień podczas swej wizyty podkreślił korzyści związane z dalszą integralnością i niepodzielnością województwa łódzkiego. Radni Powiatu Wieruszowskiego w swoich wypowiedziach i w głosowaniu poparli większością głosów stanowisko Sejmiku Województwa Łódzkiego, wyrażając w ten sposób aprobatę wobec obecnego podziału administracyjnego.

Podczas XV Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego przyjęto Plan Pracy Rady Powiatu Wieruszowskiego na 2016 r. W trakcie obrad zostało również przedstawione sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli za 2015 r.  Kwestia informacja dotyczyła sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Wieruszowski.