XIX SESJA RADY GMINY CZASTARY

Dnia 25.03.2013 r. w Czastarach odbyła się XIX sesja Rady Gminy Czastary, na którą zaproszony został Starosta Wieruszowski – Andrzej Szymanek. Głównym tematem sesji były lokalne drogi, ich użytkowanie oraz niebezpieczne skrzyżowanie znajdujące się w Parcicach. Wniosek o dofinansowanie modernizacji dróg został złożony, jednakże Powiat Wieruszowski znajduje się na liście rezerwowej jako pierwszy w kolejce. Jeżeli Powiat otrzyma środki na modernizację dróg, rozpocznie przebudowę niebezpiecznych i stwarzających zagrożenie skrzyżowań.

Podczas rozmów Starosta Wieruszowski wypowiedział się również w sprawie zagospodarowania budynku po posterunku Policji w Czastarach. Zapowiedział, że jeżeli budynek przejęty będzie do mienia skarbu państwa, posłuży jako miejsce do placówki rodzinno – wychowawczej.

Zdjęcie: Patryk Hodera