XII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

W dniu 22 października 2022r. Starosta Wieruszowski Stefan Pietras dokonał uroczystego otwarcia Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Sokolnikach. Tradycyjnie przegląd odbył się w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Sokolnikach.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się : Chór „Melodia” z Wielunia, Schola „Arka Bożych Nut” z Opatowa, Schola „NieBo To My” z Lututowa, Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”, Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny, Zespół „Płomienie” z Sokolnik, Zespół Pokorni II z Dzietrzkowic, Zespół Śpiewaczy Biała, Zespół Śpiewaczy Czeremcha z Rudy, Zespół Śpiewaczy„Naramianki” z Naramic.

Organizatorem przeglądu od 12 lat jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Gminy Sokolniki oraz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Sokolnikach.