XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już po raz dwunasty obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Jak co roku w to święto czytania włączyła się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. Do wspólnego czytania dzieciom zaprosiła przedstawicieli min. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego. Wszyscy zaproszeni goście chętnie zgodzili się poczytać naszym pociechom. W wieruszowskich szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy. W to doroczne święto czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk: radni, nauczyciele, bibliotekarze, urzędnicy, policjanci, strażacy itp.

Więcej informacji na stronie: http://www.pbp-wieruszow.pl/aktualnosci/xii-ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom.html