Uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w OSP Czastary

25 kwietnia 2014r. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w uroczystości przekazania nowego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Czastary. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. gen. Andrzej Witkowski - Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, Bryg. Waldemar Kopacki - Komendant Powiatowy PSP w Wieruszowie, Mieczysław Łuczak - poseł RP, Elżbieta Nawrocka - radna sejmiku woj.łódzkiego, burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki, a także jednostki OSP z ościennych miejscowości.

Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele pod przewodnictwem proboszcza, ks. Jacka Kalferszta. Część oficjalna uroczystości odbyła się na placu przy strażnicy OSP w Czastarach, podczas której poświęcono i przekazano nowo zakupiony wóz. Uroczystego przekazania dokonał wójt Gminy Czastary Dariusz Rejman, łódzki komendant wojewódzki, Andrzej Witkowski oraz poseł na sejm RP, Mieczysław Łuczak.Zaproszeni goście na ręce dh Dariusza Góreckiego przekazali upominki i sprzęt potrzebny jednostce do działań ratowniczo-gaśniczych.

Podczas uroczystości z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka zostały wręczone druhom odznaczenia za działalność na rzecz OSP. Odznaczeni strażacy:

Złoty Medal:

Grzesiak Ireneusz (OSP Przywory)

Matusiak Przemysław (OSP Krajanka)

Adam Wójciak (OSP Kąty Walichnowskie)

Srebrny Medal:

Stanisław Nalepa (OSP Przywory)

Jacek Sudomirski (OSP Krajanka)

Brązowy Medal:

Dawid Chrzan (OSP Czastary)

Andrzej Galiński (OSP Przywory)

Jacek Głowacki (OSP Przywory)