Uroczystość odsłonięcia obelisku w Sokolnikach

21 września 2014 r.  miało miejsce uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego poległych mieszkańców parafii Sokolniki, którzy zginęli w pierwszych dniach września 1939r. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji poległych mieszkańców, po której wszyscy uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dzietrzkowic udali się pod pomnik pamięci.
W uroczystości uczestniczyli  rodziny poległych mieszkańców, władze Gminy, Powiatu, zaproszeni goście, radni, poczty sztandarowe i delegacje wszystkich jednostek OSP, przedstawiciele szkół, delegacja Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Klub Regionalno-Historyczy „Gloria Victis”.

Wydarzenia z pierwszych dni września 1939 roku przedstawił w swoim wystąpieniu Pan Jan Juszczak, inicjator upamiętnienia zamordowanych mieszkańców gminy Sokolniki. Po poświęceniu pomnika mieszkańcy oraz przybyłe delegacje złożyły wiązanki oraz znicze pamięci.