Uroczystość 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się patriotyczna uroczystość upamiętniająca 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież pierwszych klas Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie w montażu słowno – muzycznym przedstawiła historię tego tak ważnego dla Polaków wydarzenia. Uroczystość ta była również zaakcentowana wręczeniem jedenastu pracownikom samorządowym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, odznaczeń państwowych – Złotych Medali za Długoletnią Służbę nadanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W uroczystości obok  gospodarzy Andrzeja Szymanka Starosty Wieruszowskiego i Bogdana Nawrockiego Burmistrza Wieruszowa   udział m.in.wzięli: Paweł Bejda Wicewojewoda Łódzki, Irena Nowacka radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Kombatanci.

W dniu 3 Maja w kościele p.w. św. Stanisława i MB Częstochowskiej zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji „Za Ojczyznę”.