Uroczyste otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie

24 października 2014r. nastąpił długo wyczekiwany moment-oficjalne otwarcie drugiego w województwie łódzkim Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka i prezes Stowarzyszenia Integracyjnego ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie Henrykę Sokołowską.

W otwarciu uczestniczyli: poseł RP-Cezary Olejniczak, Witold Stępień – marszałek woj. łódzkiego, Dariusz Klimczak – członek zarządu, radne sejmiku Elżbieta Nawrocka i Irena Nowacka, Zbigniew Stasiak – Z-ca Prezesa W.F.O. Ś w Łodzi, dyrektor PFRON-Władysław Skwarka, władze samorządu powiatu wieruszowskiego, burmistrz i wójtowie gmin z terenu powiatu wieruszowskiego, przedstawiciele instytucji – partnerzy w realizacji projektu, sponsorzy wspierający finansowo i rzeczowo realizację projektu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i Uniwersytetu III.

Po przecięciu wstęgi goście udali się na zwiedzanie nowo otwartego obiektu. Część oficjalna uroczystości miała miejsce w Wieruszowskim Domu Kultury, w której udział wzięła Małgorzata Marcińska-Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert pt. ,,Nasi przyjaciele” w wykonaniu : Agaty Barańskiej, Krzysztofa Bezena, Mateusza Słowikowskiego, Wojciecha Bezena i Oliwi Opackiej oraz Renaty Semczyszyn z chórkiem.