TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

16 kwietnia 2014r. obyły się eliminacje powiatowe do  XXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem eliminacji jak co roku był Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie, gdzie znajduje się miasteczko ruchu drogowego.
      W eliminacjach udział brało 8 szkół podstawowych i 6 gimnazjów. Młodzież rywalizowała ze sobą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnością przepisowej jazdy na rowerze. Celem turnieju jest promowanie bezpiecznej postawy na drodze i zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

I miejsce- drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie,

II miejsce- drużyna Szkoły Podstawowej w Sokolnikach,

III miejsce- drużyna Szkoły Podstawowej w Żdżarach.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce- drużyna Gimnazjum w Sokolnikach,

II miejsce- drużyna Gimnazjum Nr 1 w Wieruszowie,

III miejsce- drużyna Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie.

Szkoły, które zdobyły pierwsze miejsca będą reprezentować powiat wieruszowski w finale turnieju, który odbędzie się 16 maja 2014r. w stolicy województwa. Nagrody dla zwycięzców wręczyli: wicestarosta Mirosław Urbaś, burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki i zastępca komendanta Policji w Wieruszowie młodszy inspektor Sławomir Mazur.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez:  Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Urząd Miejski w Wieruszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu i fundację Bezpieczna Droga.