Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych

W dniu 21 października 2013 roku o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Wieruszowskiego. W spotkaniu wzięli udział: Andrzej Szymanek Starosta Wieruszowski, Henryka Sokołowska Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”, Krystyna Puchalska Główny specjalista ds. kontroli w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, Alicja Ruta Sekretarz Gminy Wieruszów i Karolina Boguś z Wydziały Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertą Centrum Organizacji Pozarządowych i realizowanych przez nie zadań oraz możliwości korzystania z oferowanych w ramach centrum usług w zakresie obsługi administracyjno-finansowej.

Przedstawiciele organizacji zapoznali się również z projektem Programu Współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Ważnym punktem spotkania były omówienie kwestii dotyczących prawidłowości sporządzania ofert o dofinansowanie zadań, sporządzania sprawozdań a także zakresu kontroli realizacji zadania publicznego.