Spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza

„Książki to także świat,

I to świat, który człowiek sobie

Wybiera, a nie na który przychodzi”

- Wiesław Myśliwski

W dniu 14 maja 2013 r. w Centrum Kultury Wsi Łubnice  miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza. W spotkaniu uczestniczyli bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu wieruszowskiego oraz zaproszeni goście m.in. Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, a także Sekretarz Gminy Łubnice Krzysztof Piasta.

Starosta Wieruszowski w swoim wystąpieniu podkreślił innowacyjność czytelnictwa, zmieniający się zakres działań bibliotek oraz bibliotekarzy, wielorakie działania upowszechniające kulturę żywego słowa oraz wychowanie estetyczne poprzez kontakt z literaturą. Starosta przekazał dyrektorom i kierownikom bibliotek listy gratulacyjne składając jednocześnie pani dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Katarzynie Idzikowskiej oraz wszystkim bibliotekarzom życzenia z okazji ich święta. Spotkanie umilił wszystkim występ młodzieży-część  artystyczną zaprezentowali uczniowie ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Łubnicach pod kierunkiem Artura Krzęcia: Estera Pazek, Monika Honcel, Roksana Wejner, Kalina Kowal, Dawid Jaśko  i Robert Krzyżoś oraz wystąpiły solistki grupy mażoretek Maestria w Łubnicach: Anna Drobina i Patrycja Hyłka.