Śniadania wielkanocne w powiecie wieruszowskim

foto: Stanisław Grzegorzek

Już na stale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego śniadania wielkanocne organizowane z inicjatywy mieszkańców powiatu, a w szczególności lokalnych kół gospodyń, w których ma zaszczyt gościć starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Wielkanocne spotkania dają możliwość wspólnego spędzenia czasu w świątecznej atmosferze, co jednocześnie daje wyraz integracji mieszkańców oraz aktywności lokalnych społeczności.

W ubiegłym tygodniu świąteczne spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z wieruszowskiego Podzamcza. Jak co roku, gospodynie serwowały tradycyjne potrawy wielkanocne wśród pięknych, świątecznych dekoracji.

Uroczyste spotkanie odbyło się również w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach. Wielkanocne śniadanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie ,,Łubniczanki na szlaku bursztynowym’’ oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
Spotkanie na trwałe wpisało się w tradycję miejscowości, gdyż organizowane jest już od piętnastu lat. Suto zastawiony i pięknie udekorowany stół stał się natomiast symbolem świątecznych spotkań przygotowywanych przez gospodynie z Łubnic.

Starosta Wieruszowski uczestniczył również w świątecznych spotkaniach zorganizowanych w Środowiskowych Domach Samopomocy w Chróścinie i Czastarach.