Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w szkołach ponadpodstawowych.

Starosta Wieruszowski Stefan Pietras, Wicestarosta Marek Kanicki  oraz Członek Zarządu Adam Musiała uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie. Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących powitała nowa dyrektor szkoły Pani Magdalena Stachulec.

Starosta Wieruszowski złożył uczniom i nauczycielom życzenia pomyślności w nowym roku szkolnym. Szczególne słowa podziękowania kierował do dotychczasowego dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie Włodzimierza Matyi, który zakończył kadencję dyrektora tej placówki z dniem 1 września.

Ponadto z dniem 1 września 2022 roku funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie objęła Pani Karolina Karczyńska, która zastąpiła na tym stanowisku dotychczasową dyrektor Barbarę Kucia.