Przyjęcie kalendarzy imprez w powiecie wieruszowskim na 2013 rok

W czwartek doszło do spotkania przedstawicieli starostwa reprezentowanych przez Andrzeja Szymanka i Mirosława Urbasia z animatorami kultury, sportu i turystyki z terenu powiatu wieruszowskiego, którzy wystąpili do Zarządu Powiatu w ramach przygotowywanego Kalendarza Imprez na rok 2013 o finansowe wsparcie swoich przedsięwzięć.  Jak przyznali prowadzący – liczba propozycji z roku na rok ciągle rośnie, choć zasadność ubiegania się fundusze często jest wątpliwa. Jednym z warunków jakie trzeba było spełnić - pomijając wymogi formalne – był ten, który gwarantował, że wydarzenie mające otrzymać finanse z kasy starostwa musi być przynajmniej ponadgminne. – Spotykaliśmy się z sytuacjami w latach ubiegłych, że przyjeżdżaliśmy na imprezę, która okazywała się być zorganizowana tylko dla wąskiego grona – mówił starosta Szymanek.

W tym roku dofinansowanie otrzymały między innymi takie wydarzenia jak: VI Powiatowy Festiwal Piosenki z Bajki (800 zł),  Konkurs o Powstaniu Styczniowym (1000 zł), Powiatowy Konkurs Recytatorski: „Poszli nasi w bój bez broni” (500zł), Ogólnopolski Festiwal Działań Nieobojętnych „Spoza Chmur” (1500 zł), Turniej Poetycki „Moja szuflada” (800 zł), V Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych (500 zł), Powiatowa uroczystość 3 Maja (600 zł),  Dożynki Powiatowe (6000 zł), Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego Biegu na Orientację (500 zł),  Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Wieruszowskiego (500 zł), III Bieg Uliczny w Galewicach (500 zł),  IV Niepodległościowy Maraton MTB (1000 zł).

• 219-12.pdf

Uchwała Nr 219/12 w sprawie przyjęcia kalendarzy imprez w powiecie wieruszowskim na 2013 rok