Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Zdrowia Publicznego

Na dzień 18 czerwca br. w Łodzi w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi zwołano posiedzenie Wojewódzkiej Rady Zdrowia Publicznego, w którym wziął udział Andrzej Szymanek Starosta Wieruszowski.

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Zdrowia Publicznego poświęcone było tematyce położnictwa i ginekologii w województwie łódzkim.

Obradom przewodniczyła Jolanta Pustelnik – Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi jednocześnie Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Zdrowia Publicznego.

Jolanta Kręcka - Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego, przedstawiła ocenę realizacji świadczeń w zakresie położnictwa i ginekologii w naszym województwie. Stwierdziła iż wzrasta liczba kobiet decydujących się na cesarskie cięcia w prywatnych klinikach. Poinformowała również o programie edukacyjnym dla kobiet ciężarnych „Akademia Zdrowia ŁOW” prowadzonym przez NFZ na kanale TVP Łódź.

W dalszej części posiedzenia Jolanta Pustelnik scharakteryzowała analizę statystyczną działalności oddziałów ginekologiczno-położniczych w województwie łódzkim.

Przemysław Oszukowski - Konsultant ds. Ginekologii i Położnictwa na początku swej wypowiedzi przedstawił zalety cięć cesarskich, które są dość poważnym zabiegiem, lecz bezpiecznym, tańszym oraz trwającym krócej niż poród fizjologiczny. Patrząc jednak od strony wad, cesarskie cięcia powodują problemy u wielu noworodków.

Aktualną sytuację w zakresie ratownictwa medycznego w województwie łódzkim. przedstawił Jacek Raczyński – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.