Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 24 września br. odbyło się posiedzenie działającej przy Staroście Wieruszowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Przewodnim tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie powiatu wieruszowskiego oraz skuteczność przepisów w zakresie ograniczenia narkomanii i spożywania alkoholu, w szczególności w placówkach oświatowych, kulturalnych i sportowych. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku podjęła również kwestię podejmowania działań zintegrowanych w celu ograniczenia przemocy w rodzinie. Kolejnym tematem posiedzenia komisji była ocena bezpieczeństwa pożarowego oraz bezpieczeństwa wynikającego z zagrożeń powodowanych siłami natury lub innych zdarzeń.