Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

22 listopada 2022r. Wicestarosta Wieruszowski Marek Kanicki uczestniczył w Gminnych Obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Sokolnikach. Głównym organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa Specjalna w Tyblach. W krótkich wystąpieniach zaproszeni do współpracy goście opowiedzieli o problemach, zmaganiach i prawach dzieci oraz młodzieży.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień, w którym pamiętamy, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa ‒ prawa człowieka.

zdjęcia pochodzą ze strony www.sokolniki.pl oraz www.facebook.com/SokolnikiGmina