Nazwa zadania: Bezpieczne przejście dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie

Zadanie otrzymało dotację celową z Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024

Przewidywana wartość zadania                 86 000,00  zł

Kwota udziału                                            17 200,00 zł

Kwota dofinansowania                              68 800,00 zł

Celem zadania jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscu publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa z uwzględnieniem działań dotyczących poprawy infrastruktury bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zadanie obejmuje m.in. montaż aktywnych znaków oraz tablic o zmiennej treści, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Zadanie uzupełnia kampania edukacyjna „Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski”, celem której jest wzrost świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się w okolicy i na przejściach dla pieszych.

Planowany termin realizacja: 31.12.2022r.