Mobilne stanowisko ZIP w Starostwie Powiatowym

21 listopada br. zrealizowany został w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie dyżur pracowników Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi Delegatury w Sieradzu w celu upowszechnienia dostępu pacjentów do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Mobilne stanowisko ZIP cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Z oferty NFZ w Starostwie skorzystało w sumie około 200 osób.

Korzyści pacjenta korzystającego z posiadania konta w ZIP to m.in.

• sprawdzenie czy system eWUŚ potwierdza w danym dniu nasze prawo do bezpłatnych świadczeń,
  • zapoznanie z historią korzystania z opieki zdrowotnej w ramach NFZ,
  • sprawdzenie gdzie i kiedy leczyliśmy się od 2008 roku, jakie badania nam wykonano, jakie leki refundowano oraz jaki był koszt tych świadczeń,
  • kontrola, ile kosztują  NFZ Nasze konkretne świadczenia medyczne.

Celem uzyskania dostępu do swojego konta, konieczna jest wcześniejsza rejestracja, czyli uzyskanie osobistego hasła i loginu wydawanych w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego najbliższa delegatura NFZ znajduje się
w Sieradzu. Celem ułatwienia dostępu wszystkim zainteresowanym delegatura NFZ przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieruszowie zorganizowały dyżur pracowników w Wieruszowie. Podobne dyżury będą jeszcze realizowane 5 grudnia w Powiatowym Centrum Medycznym, a kilka dni później w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
i Urzędzie Pracy.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych kosztami swojego leczenia do skorzystania z oferty NFZ i założenia osobistego konta ZIP.