Marsz Wypędzonych - rekonstrukcja historyczna w Wieruszowie

W dniu 21 czerwca 2015r. na wieruszowskim rynku odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do okresu II wojny światowej. Impreza pn. „Marsz Wypędzonych” została zorganizowana w celu upamiętnienia losów ludności pochodzenia żydowskiego oraz polskiego. W postacie ludności cywilnej wcielili się rekonstruktorzy z klubu regionalno- historycznego „Gloria Victis”, uczniowie szkół Powiatu Wieruszowskiego, pracownicy instytucji, Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik oraz Klub Seniora z Czastar. Po zakończeniu inscenizacji odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej- 58 zamordowanych mieszkańców Wieruszowa. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników marszu jak i okolicznych mieszkańców. W imprezie uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, członek zarządu powiatu wieruszowskiego Jerzy Ajtner oraz przedstawiciele rady powiatu.