Konsultacje sprawie Regionalnego Programu Operacyjnego

22 stycznia 2014r. w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyły się konsultacje w sprawie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski w Łodzi. W konsultacjach uczestniczył Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego ds. pozyskiwania środków unijnych. Powiat Wieruszowski reprezentował Starosta Andrzej Szymanek.

W trakcie konsultacji, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Artur Stelmach, przedstawił prezentację multimedialną na temat organizacji prac grupy roboczej ds. RPOWŁ, harmonogramu prac nad RPO, dokumentów strategicznych Programu oraz wstępnego projektu RPO.

W części dyskusyjnej spotkania samorządowcy, w tym Starosta Andrzej Szymanek zgłaszali uwagi do proponowanego podziału środków z RPO, w szczególności dotyczących  przydzielania środków dla dużych regionów i miast kosztem małych obszarów.
Wspomniane małe tereny zostaną zaliczone do tzw. obszarów strategicznej interwencji w ramach których będą mogły korzystać z programu i pozyskiwać środki.