Jubileusz 20-lecia Radia SUD

11 stycznia 2013r. Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek wraz z Burmistrzem Wieruszowa – Bogdanem Nawrockim oraz Radną Sejmiku Województwa Łódzkiego – Elżbietą Nawrocką uczestniczył w uroczystej gali z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia Radia SUD.

Starosta Wieruszowski gratulując okrągłej rocznicy i składając życzenia wszelkiej pomyślności i dalszego rozwoju podkreślił, że tworzące się Radio Sud obejmowało swoim zasięgiem Ziemię Wieruszowską i ziemie kępińską należące do wspólnej rodziny samorządowej. Również dzisiaj mimo, że jesteśmy w granicach różnych województw Radio Sud jest ważnym elementem życia kulturalnego, sportowego i społecznego mieszkańców powiatu wieruszowskiego – informuje i łączy mieszkańców dwóch województw budując platformę informacyjną ponad terytorialnymi podziałami.

Do najważniejszych punktów wieczoru należało z pewnością  rozstrzygnięcie plebiscytu na „Sołtysa Roku”, którym został Pan Grzegorz Adamski z Opatowa oraz wręczenie pamiątkowych statuetek ludziom z pasją, funkcjonującym z powodzeniem na niwie działalności społecznej, charytatywnej i kulturalnej.

Wśród wyróżnionych przez Radio SUD znalazło się m.in. Stowarzyszenie „Klub Otwartych Serc” z Wieruszowa.

Okrągły jubileusz uświetnił występ gwiazdy wieczoru – Marcina Dańca.