Inauguracja obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego u Prezydenta RP z udziałem Starosty Wieruszowskiego.

W dniu 16 stycznia w uroczystej inauguracji ogólnopolskich obchodów 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, obok wielu dostojnych gości: marszałka Senatu RP - Bogdana Borusewicza, wicemarszałków Sejmu RP: Cezarego Grabarczyka i Jerzego Wenderlicha, księdza kardynała Kazimierza Nycza metropolity warszawskiego, a także ministrów, parlamentarzystów, wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej,  samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski, uczestniczył starosta wieruszowski  Andrzej Szymanek .

Podczas uroczystej inauguracji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski zaapelował o godne upamiętnienie rocznicy – opiekę nad grobami, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów na wszystkich grobach powstańców. Dziękując za planowane formy upamiętnienia Powstania Styczniowego, powiedział, że to co łączy nas z powstańcami, to wielopokoleniowy patriotyzm.