III Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim i Powiatowa Parada Zaprzęgów Konnych

7-8 czerwca 2014r. po powiecie wieruszowskim odbył się III Rajd Konny, którego trasa wyniosła ok 80 km. W rajdzie  uczestniczyły 23 konie. Uczestnicy wyruszyli ze stajni „Ułan” w miejscowości Podbolesławiec w kierunku Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lasem”, następnie do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.
8 czerwca uczestnicy rajdu udali się w kierunku Parku w Sokolnikach, gdzie odbyła się Powiatowa Parada Zaprzęgów Konnych.

Uwieńczeniem III Rajdu Konnego po Powiecie Wieruszowskim i Powiatowej Parady Zaprzęgów Konnych było oficjalne wręczenie wystawcom koni dyplomów, pamiątkowych flo oraz pucharu dla najpiękniejszego zaprzęgu wystawy.

Organizatorami w/w przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Terenowe Koło Hodowców Koni w Wieruszowie, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Łodzi oraz Urząd Gminy w Sokolnikach.