I MIĘDZYPOWIATOWY PRZEGLĄD KAPELI I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH

Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie oraz Lokalna Grupa Działania  „Kraina Wielkiego Łuku Warty” organizuje  I Międzypowiatowy Przegląd Kapeli i Zespołów Ludowych Stylizowanych. Konkurs odbędzie się 11 maja 2013r. w zespole parkowo – pałacowym w Działoszynie, w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki.

Przegląd kierowany jest do pięciu powiatów województwa łódzkiego: bełchatowskiego, pajęczańskiego, radomskiego, wieluńskiego oraz wieruszowskiego.

Celem Przeglądu jest  prezentacja tradycji ludowej, pieśni i muzyki, doskonalenie warsztatu twórczego oraz wyłonienie laureatów do 47 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Ludowych  i Stylizowanych w Kazimierzu Dolnym.

Impreza kierowana jest również do stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych. W trakcie trwania Przeglądu możliwe jest wystawienie swoich produktów kulinarnych oraz rękodzieła artystycznego.

Wszystkie informację na ten temat znajdują się w załączonym regulaminie.