I Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego

„Już czas, aby ktoś inny zastąpił mnie na tym stanowisku” - mówił przed rozpoczęciem Konwentu Andrzej Szymanek

16 grudnia 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyło się pierwsze po wyborach samorządowych posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego V kadencji. W spotkaniu starostów uczestniczyła Jolanta Kręcka - dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz przedstawiciele Zrzeszenia Szpitali Powiatowych i Miejskich Województwa Łódzkiego.

Podczas Konwentu dokonano wyboru nowych władz i zapoznano się z warunkami kontraktowania świadczeń szpitalnych między Narodowym Funduszem Zdrowia, a szpitalami prowadzonymi przez powiaty.Z funkcji przewodniczącego Konwentu, którą pełnił przez trzy kolejne kadencje zrezygnował Andrzej Szymanek, starosta wieruszowski.

Po wyborach zastąpił go Stanisław Cubała starosta piotrkowski. Wiceprzewodniczącymi zostali starostowie: pabianicki Krzysztof Habura
i radomszczański Andrzej Plutecki.