Eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

10 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół w Pichlicach Andrzej Olbromski –wieloletni prezes Oddziału PTTK Ziemia Wieruszowska, skupił wokół zagadnień krajoznawczych tradycyjnie kilkusetosobową grupę dzieci i młodzieży z terenu powiatu wieruszowskiego. Tak spore zainteresowanie konkursem pozwala mieć nadzieję, że jeszcze kolejne edycje tegoż turnieju na pewno przed nami.

W konkursie uczestniczyło: 12 drużyn szkół podstawowych, 11 drużyn gimnazjalnych i 3 drużyny szkół średnich. Uczestnicy rozwiązywali testy konkursowe o tematyce: krajoznawczej, topograficznej , turystycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy oraz podjęli rywalizacje w Turystycznym ABC.

Nagrody dla laureatów wręczyli: wicestarosta Mirosław Urbaś, zastępca wójta Gminy  Sokolniki Renata Świeściak. Wicestarosta w imieniu Samorządu Powiatu Wieruszowskiego podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz pogratulował zwycięzcom, życząc sukcesów w dalszych eliminacjach.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Czastarach,

II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Sokolnikach,

III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Lututowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce – drużyna SKKT – PTTK Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie,

II miejsce – drużyna Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie,

III miejsce – drużyna Gimnazjum nr 1 w Łubnicach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce – drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie,

II miejsce – drużyna SKKT – PTTK Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie,

III miejsce – drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju!