Dziś w całym kraju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony dzień ten obchodzony jest  od 1986 roku. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Wśród mieszkańców powiatu wieruszowskiego jest wielu ludzi o dobrym sercu, których pracy często nie zauważamy, a których działalność jest tak istotna dla całego społeczeństwa.

Z okazji tego szczególnego dnia składamy wszystkim wolontariuszom życzenia spełnienia marzeń, radości, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was
 i dawało Wam siłę.